Koszty budowy domu?

budowa domu koszta

Categories:

Masz możliwość zbudowania swojego własnego domu? Ciesz się tą szansą, bo w dzisiejszych ciężkich finansowo czasach wcale nie jest to takie proste i oczywiste. Koszty budowy domu obecnie są kolosalne i wielu ludzi stwierdza, że niestety kredyt, jaki muszą na taką okazję zaciągnąć będą spłacać do końca swoich dni.

Jeszcze kilkanaście lat temu kupno niedużej działki w niewielkiej miejscowości w dobrej lokalizacji to był koszt 30-40 tys. złotych, obecnie niestety ceny zaczynają się od ponad 100tys. Kiedy jednak masz już działkę – czas na kolejne koszty – materiały i budowa. Fachowcy obecnie szacują, że dom o powierzchni około 150m2 to obecnie koszt około 400tys. zł. Kiedyś w takich pieniądzach urządzało się willę z najlepszym wyposażeniem. Dziś jest to dobrze wymurowany dom, często bez wielkiego wykończenia.

Z wykończeniem wnętrz koszty sięgają nawet 500-600tys. zł – oczywiście zależnie od tego na jakim poziomie chcemy żyć i jaki styl wnętrz nam odpowiada. Budowa domu to kolosalne koszty i warto zanim porwiemy się na ten wielki projekt, dokładnie przemyśleć i przekalkulować, czy warto i czy stać nas będzie przez całe życie na tak wielkie raty oraz pozostałe opłaty związane z życiem codziennym i rodziną.

budowa domu koszta